مقالات

۴ نکته مهم در استفاده از تلفن همراه در میهمانی ها

۴ نکته مهم در استفاده از تلفن همراه در میهمانی های مختلف که هرکسی باید  به آن توجه کند!

 

این روزها تلفن همراه به عضو جداناپذیر در زندگی ما تبدیل شده است به طوری که همه ی افراد در هر سن و سالی دارای یک عدد تلفن همراه هستند. واقعیت این است که حتی خود “مارتین کوپر” سازنده ی اولین تلفن همراهم نمی دانست که روزی اختراعش تا این اندازه بر  روی زندگی مردم اثر گذاشته و در واقع به محبوب ترین وسیله ارتباطی این روزهای حاضر افراد تبدیل می شود. با این شرایط رفته رفته موضوعی با عنوان آداب استفاده از تلفن همراه بیش از پیش نیاز می شد و کم کم قوانینی برای استفاده از تلفن همراه در مکان های مختلف به وجود آمد و باعث رشد فرهنگ عمومی مردم به هنگام استفاده از تلفن همراه شد.

در این مقاله سعی ما بر این است درباره ی آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی های مختلف صحبت کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را به خوانندگان محترم عرضه نماییم.

 

آداب استفاده از تلفن همراه

 

 

 

آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی های مختلف:

 

به هنگام غذا خوردن موبایل خود را کنار بگذارید:

 

به صراحت می توان گفت بدترین نوع استفاده از تلفن همراه این است که به هنگام غذا خوردن در میهمانی یا هرجمع دیگری تلفن همراه خود را روی میز گذاشته و هرلحظه درحال چک کردن آن باشید!

زمانی که در یک میهمانی دوستانه بر سر میز غذاخوری برای میل کردن غذای میزبان جمع شده اید، به دور از ادب است که توجه خود را از میزبان برداشته و متوجه تلفن همراه خود کنید ؛ و به جای آن که به میزبان دقت کرده و توجه کافی داشته باشید لحظه به لحظه تلفن همراه خود را چک کنید، شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی های مختلف نیز این موضوع می باشد.

عکاسی و فیلم برداری در میهمانی یا عروسی ها ممنوع:

برای رعایت آداب معاشرت اجتماعی با افراد مختلف، ما باید سعی کنیم کمترین زحمت و مزاحمت را برای بقیه داشته باشیم درباره ی آداب استفاده از تلفن همراه نیز این موضوع کاملا صادق است.

متاسفانه این روزها تلفن همراه ما تبدیل به یک معضل بزرگ در میهمانی و یا عروسی و… شده است به طوری که تمام افراد حاضر در آن میهمانی و یا عروسی تنها در حال عکس انداختن و یا فیلم برداری از آن فضا هستند که این موضوع خود کاملا متناقص با رعایت اصول استفاده از تلفن همراه می باشد زیرا اگر فقط تلفن همراه خود را به دست گرفته و در حال عکس انداختن باشید پس کی قرار است از میهمانی لذت کافی برده و به آداب معاشرت و تفریح بپردازید؟ مگر غیر از این است که یکی از اهداف برگزاری میهمانی های مختلف علاوه بر معاشرت با سایر اقوام و دوستان سرگرمی و نوعی تفریح می باشد؟

موضوع دیگر آن که ممکن است افراد کاملا از عکاسی و فیلم برداری در مراسمات مختلف ناراضی باشند به همین دلیل مهم ترین آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی ها این است که شما قبل از عکاسی یا فیلم برداری، از تمام کسانی که در کادر دوربین شما  قرار دارند از قبل اجازه گرفته باشید.

تمرکز بر روی میهمانی و جمع مهم ترین نکته برای رعایت آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی ها:

تصور کنید شما میزبان یک میهمانی هستید و برای برگزاری درست میهمانی خود بسیار زحمت کشیده اید اما میهمان شما به جای توجه به شما و میهمانی تان روی گوشی تلفن همراهش تمرکز کرده و از توجه به شما خودداری کند حتی زمانی که درحال گفت و گوی رودرو با شما باشد!

چه احساسی به شما دست می دهد؟ آیا از برگزاری آن میهمانی راضی و خوشحال هستید؟ قطعا تنها حس شما در این مواقع این است که میهمان تنها درحال بی احترامی به جمع و شخص شما به عنوان میزمان می باشد؛ حال که خود را به جای میزبان تصور کردید احتمالا می دانید باید چگونه برخوردی در میهمانی ها داشته باشید و کاملا به اهمیت رعایت آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی های مختلف نیز پی برده اید.

به هنگام غذا خوردن تلفن همراه خود را کنار بگذارید

 

 

کم کردن صدای گوشی تا حد امکان:

نکته ی آخر اینکه برای رعایت آداب استفاده از تلفن همراه در میهمانی ها بهتر است تا حد امکان صدای تلفن همراه خود را کم کرده تا با صدای بلند گوشی در هنگام زنگ خوردن و … موجب مزاحمت برای دیگر افراد نشوید.

*بیایید با رعایت اصول گفته شده استفاده کافی را از میهمانی های مختلف  خود را ببریم و قدر لحظاتی را که می توانیم در کنار عزیزانمان باشیم را بدانیم.

نمایش بیشتر

پارسا عبداله پور

من پارسا عبداله پور، نویسنده و مدرس سخنرانی و مهارتهای ارتباطی، کمک می کنم افراد موفق جامعه با جذابیت در بیان و افزایش مهارتهای سخنرانی و ارتباطی، جایگاه اجتماعی و مالی خود را ارتقا دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا