مقالات

۴ روش تضمینی برای نابودی ارتباطات

امروزه گفت و گو، سخنرانی و قانع کردن افراد برای فروش یک مهارت محسوب می شود مهارتی که مانند دیگر مهارت ها با تمرین زیاد و اصولی و تکنیک های قوی شما را به یک فروشنده و سخنران حرفه ای تبدیل میکند در این مقاله ما به نکته هایی اشاره می کنیم که رعایت نکردن آنها به معنای واقعی باعث شکست شما در جلسه مذاکره می شود

اگر به دنبال روش تضمینی برای نابودی ارتباطات خود هستید لطفا این چهار مورد رو در جلسات مذاکره خود رعایت نکنید!

 

تا به حال به این فکر کردید برای داشتن یک مکالمه قوی در جلسه مذاکره چه  کاری لازم است؟

اینکه شما بتوانید یک مذاکره برای فروش محصول یا خدماتتان را با موفقیت سپری کنید نیازمند داشتن چه مهارت هایی است؟ کارهایی هستند که باعث موفقیت شما در مذاکره میشوند و کارهایی نیز هستند که باعث شکست خوردن در آنها می شوند.

در این مقاله قرار است به چهار روش که باعث که باعث نابودی تضمینی ارتباطات شما می شود بپردازیم تا از انجام دادن آنها در جلسات مذاکره خود خودداری کنید پس با ما همراه باشید.

 

اول:

نپوشیدن کت برای آقایان و لباس رسمی برای خانم ها؛

در جلسات فروش نباید به هیچ عنوان بدون کت وارد جلسه مذاکره شوید و یا در جلسه کت خود را دربیاورید و یا شما خانم های عزیز نباید با لباس غیر رسمی وارد جلسه مذاکره شوید این کار اولین نشانه ای است که غیر حرفه ای بودن شما را نشان می دهد و باعث نابودی تضمینی ارتباطات شما میشود پس حتما به این مورد دقت کنید.

 

مثل یک شخص حرفه ای لباس بپوشید

مثل یک شخص حرفه ای لباس بپوشید

 

دوم:

شل دست دادن کار دیگری است که باعث نابودی تضمینی ارتباطات شما با طرف مقابل می شود؛

 

شل دست دادن نشان از اعتماد به نفس پایین و همچنین به نشانه بی اهمیت قرار دادن طرف مقابل است؛ شاید دقت کرده باشید حتی خارج  از مسئله مذاکره به هنگام دست دادن به کسانی که به شما شل دست می دهند چه حس بدی به شما منتقل میشود.

پس اگر می خواهید از نابودی تضمینی ارتباط و مذاکره خود جلوگیری کنید به این موضوع نیز توجه کافی داشته باشید.

 

محکم و پرقدرت دست بدهید

 

چهارم:

روی برگرداندن کامل از طرف مقابل مذاکره هنگام ورود شخص ثالث به جلسه

 

کار دیگری که باعث نابوی تضمینی ارتباطات شما میشود روی برگرداندن کامل از طرف مقابل مذاکره هنگام ورود شخص ثالث به جلسه است؛ یعنی درحین صحبت با شخص ثالث کاملا بچرخید و یا به اصطلاح به طرف مقابل پشت کنید؛ خیالتان راحت باشد اگر این کار را بکنید ارتباطتان را کامل از دست داده اید.

 

* در این مواقع و برای جلوگیری از نابودیی جلسه مذاکره خود کاری که باید انجام دهید این است که شما به هیچ عنوان نباید یکباره ارتباط خود را با طرف دیگر قطع کنید مخصوصا اگر طرف مقابل شما درحال صحبت کردن باشد ابتدا باید صبر کنید تا حرف ایشان به اتمام برسد و بعد از اجازه گرفتن از ایشان با شخص ثالث صحبت کنید.

 

پنجم:

بدون آمادگی وارد جلسه مذاکره شوید

 

کار بعدی که اگر میخواهید مذاکره موفقی داشته باشید باید حتما به آن توجه کنید این است که در جلسه مذاکره کاملا آماده گفت و گو باشید اینکه شما بدانید بحث مورد نظرتان را چگونه آغاز کنید در ادامه چطور خدمات و یا محصولات خود را معرفی کنید چطور مذاکره خود را پیش ببرید و در نهایت به چه مقصودی برسید بسیار مهم است و اگر در جلسه از ادامه بحث خود باز بمانید درواقع غیر حرفه ای بودن خود را به صورت واضح نشان داده و در نهایت باعث نابودی ارتباط خود شده اید.

باید بدانید برای داشتن یک مذاکره قوی تنها انجام پنج کار یاد شده کافی نیست ولی آنچه واضح است این پنج مورد از اساسی ترین موضوعاتی است که شما باید به آنها توجه داشته باشید تا بتوانید یک گفت و گوی موثر را برای خود رقم بزنید.

 

 

کتابهایی که با خواندن آنها میتوانید مذاکرات قوی و موفقیت آمیز داشته باشید:

واقعیت این است که مذاکره کردن و داشتن قدرت ارتباط درست نیازمند دانش و آگاهی در این زمینه است؛ و شما همیشه باید با دانش کافی وارد جلسات مذاکره خود شوید چهار کتابی که در ادامه معرفی کردیم از موثرترین کتابهایی است که از نابودی جلسات مذاکره شما جلوگیری می کند.

  • هنر تاثیرگذاری: چگونه دیگران را قانع به انجام کاری که می خواهید بکنید؟

اثر نیال کسیدی

  • مذاکره غیر ممکن ها؛ چگونه تعارض های احساسی را حل کرده و به صلح و آشتی با دیگران برسید؟

اثر دنیل شاپیرو

  • هنر سخنرانی در جمع؛ سخنرانی ماهر، با اعتماد به نفس و تاثیر گذار شوید

اثر دیل کارنگی

  • اصولی برای پیروزی در مذاکرات سرنوشت ساز زندگی

اثر مایکل ویلر

و برای آخرین توصیه به شما پیشنهاد میکنم مقاله (پنج تکنیک که شما را به پیروز همیشگی در جلسات مذاکره تبدیل می کند) را مطالعه کنید تا از تکنیک هایی که باید در جلسات مذاکره حتما انجام بدهید نیز کاملا آگاه شوید.

نمایش بیشتر

پارسا عبداله پور

من پارسا عبداله پور، نویسنده و مدرس سخنرانی و مهارتهای ارتباطی، کمک می کنم افراد موفق جامعه با جذابیت در بیان و افزایش مهارتهای سخنرانی و ارتباطی، جایگاه اجتماعی و مالی خود را ارتقا دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا